Strona główna > Uncategorized > Armia podnosi głos, Janukowycz podpisał ustawy

Armia podnosi głos, Janukowycz podpisał ustawy

634105768198300000Pierwszy raz od rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie poważnie głos zabrała armia. Zaapelowali oni do prezydenta o podjęcie niezwłocznych działań na rzecz stabilizacji sytuacji w kraju. Dla komentatorów oznacza to jedno – stan wyjątkowy. Popołudniu przyszedł kolejny raport. Janukowycz podpisał przegłosowane w Radzie ustawy.

Ukraińska armia przez cały konflikt była neutralna w swych oświadczeniach. Dziś jednak mocno zmieniła front. Za pośrednictwem MON zaapelowała do prezydenta Janukowycza o  podjęcie „niezwłocznych działań na rzecz stabilizacji sytuacji w kraju”. Wojsko uznało, że zajmowanie budynków rządowych prowadzi do eskalacji i trzeba zapobiec temu. Większość komentatorów zgadza się, że oznacza to po prostu wprowadzenie stanu wyjątkowego. Prezydent nie odniósł się jeszcze do tych apeli. Szef NATO z kolei poinformował, iż ukraińska armia powinna zostać neutralna, a jeden z doradców Putina radzi Janukowiczowi wariant siłowy, inaczej straci władzę, a Ukraina pogrąży się w kryzysie.

Popołudniu administracja Janukowycza poinformowała, iż podpisał on przegłosowane w Radzie ustawy – amnestyjną i zniesienie tych z 16 stycznia. Oznacza to, iż ustawa amnestyjna wchodzi w życie i protestujący mają 15 dni na opuszczenie budynków rządowych.

Wczoraj wieczorem z kolei odnaleziono lidera Automajdanu – Bułatowa. Ciężko ranny mężczyzna został wyrzucony przez służby w okolicach kijowskich lasów. Przez dłuższy czas był torturowany i katowany. Między innymi ma przebite dłonie i obcięty kawałek ucha. Twierdzi, że katowali go mężczyźni, którzy porozumiewali się językiem z akcentem rosyjskim.

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. N.
    Luty 20, 2014 o 22:29

    Czy jest z nami admin?

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: