Strona główna > Uncategorized > Nowa zimna wojna? Eskalacja napięcia na Dalekim Wschodzie

Nowa zimna wojna? Eskalacja napięcia na Dalekim Wschodzie

0300505-N-0610T-005Nieustannie eskaluje napięcie na Dalekim Wschodzie. Odkąd Chiny ustanowiły nową strefę obrony powietrznej, która obejmuje sporne tereny japońsko-chińskie sytuacja się pogarsza. Nawet Stanom Zjednoczonym nie udało się uspokoić zapędów Chin.

Wizyta wiceprezydenta USA Joe Bidena w Pekinie w środę i czwartek była kolejnym etapem działań dyplomatycznych podejmowanych przez Waszyngton w celu skłonienia Chin, by zaprzestały tej polityki. Nic to jednak nie zmieniło. Amerykanie poprosili Chiny, by stworzyć „gorącą linię” w celu rozładowania napięcia.

Coraz częściej dochodzi do kolejnych prowokacji w nowej „chińskiej strefie”. Japońskie samoloty cywilne nie meldują się już chińskim wieżą.

Japoński minister obrony spotkał się dziś z filipińskim sekretarzem obrony. Chwilę później doszło do briefingu, na którym Onodera powiedział, iż Chiny planują stworzyć podobną strefę na Morzu Południowochińskim.

Wczoraj japońskie siły powietrzne zostały postawione w stan alarmu, gdy dwa rosyjskie bombowce Tu-95 przeleciały w pobliżu jej przestrzeni powietrznej.

Tworzy się atmosfera kolejnej wielkiej zimnej wojny. Miejmy nadzieje, że prowokacje nie skończą się żadnym incydentem, który może ruszyć lawinę niekontrolowanych zdarzeń. Monitorujemy sytuacje na bieżąco. Polub nas na facebooku i śledź najnowsze doniesienia.

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
  1. Monarch
    Grudzień 7, 2013 o 19:16

    Nie zadziałał cyrk pozornego zagrożenia nuklearnego (uruchomienie masońskiej marionetki, Korei) nie udała się „False Flag” z Syrią więc animują kolejne tryby mechanizmu do wywoływania strachu w masońskiej strefie inwigilacyjnej czyli Chiny i Japonię. Tradycyjnie w roli żandarma i potencjalnego beneficjenta zysków występuje USrael!.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: