Strona główna > Uncategorized > Obama traci twarz

Obama traci twarz

obamaZ dnia na dzień maleje „szansa” na uderzenie Stanów Zjednoczonych na Syrię, coraz więcej osób jest przeciwnych tej akcji. Ewentualny brak ataku będzie oznaczał ogromną porażkę Obamy.

Jeszcze nieco ponad tydzień temu wojna wisiała na włosku. Obamy i Kerry przekonywali, że interwencja zbrojna jest nieuchronna. Wszystko jednak się zmienia o 180 stopni. Dziś po wakacjach wrócili amerykańscy kongresmeni, którzy prawdopodobnie w środę będą głosować.

W amerykańskich mediach mówi się jednak, iż już ponad połowa kongresmenów jest przeciwna interwencji. Przeciwnych jest też ponad 70% Amerykanów. To zły znak dla Obamy, który ma kilkanaście godzin, by przekonać Kongres. Na wtorek zaplanowano przemówienie do narodu. Czy dowiemy się czegoś nowego?

Nieświadomie gwóźdź do trumny mógł wbić również Sekretarz Kerry. Ten podczas wizyty w Londynie stwierdził, iż gdy Assad w przeciągu tygodnia pozbędzie się broni chemicznej, do ataku nie dojdzie. Szybko podchwyciła to Rosja, która za sprawą Ławrowa poprosiła Syrię o przekazanie broni chemicznej do kontroli międzynarodowej. Rząd syryjski przyjął tą propozycję otwarcie. Nie wiadomo co to oznacza.

Przypomnijmy. Jeżeli do interwencji nie dojdzie, prezydent Obama straci twarz oraz poniesie ogromną klęskę. Czy jest gotowy przyjąć taki stan rzeczy? Najbliższe dni będą kluczowe.

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
 1. rafal
  Wrzesień 9, 2013 o 21:02

  Nie Tylko Obama „straci twarz” cała militarna potega mocarstwa usa straci swoją moc … Coś w tym wszystkim nie pasuje i tyle…

 2. AndrzejG
  Wrzesień 9, 2013 o 21:40

  Ale w komentarzach pojawia się przypuszczenie, że Obama nie chce ej interwencji i dlatego zwlekał i teraz czeka.

 3. AndrzejG
  Wrzesień 9, 2013 o 22:22

  Poza tym o wiele więcej by stracili Obama i USA, gdyby rozpętali wojnę „aby nie stracić twarzy”. No bo co to za powód?

  • rafal
   Wrzesień 9, 2013 o 22:46

   Chodzi tylko o to że usa Obama, Kerry wysłali w świat konkretny przekaz, a teraz nie potrafią sobie z tym poradzić. Po co „czerwona linia” po co zdecydowane wypowiedzi że będzie atak, że będzie kara dla asada ..?? Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa i za to czego się podejmujesz ..

 4. T.K.
  Wrzesień 9, 2013 o 22:52

  Myślę że wojny już wybuchały z bardziej błahych powodów niż „strata twarzy”. Jeśli rzeczywiście stany wycofają się z tej wojny, to znaczy że mają ku temu bardzo waży powód.
  Bo teraz Obama wygląda jak krowa która dużo muczy, a mało mleka daje.
  Z naszego punktu widzenia to lepiej gdyby woja na wybuchła, a jak będzie to zobaczymy.

 5. ja
  Wrzesień 10, 2013 o 00:08

  Być może jest „wspólny wróg”, o którym mówił prezydent Ronald Reagan na forum ONZ.

 6. no war syria
  Wrzesień 10, 2013 o 01:23

  Cala Polska modli sie o Pokoj dla Syrii.

 7. Janus
  Wrzesień 10, 2013 o 07:58

  We wczorajszych wywiadach Obama pozytywnie odniósł się do rozwiązania konfliktu drogą przekazania pod pieczę ONZ broni chemicznej. Tylko, żeby to miało ręce to muszą ją zniszczyć na co Assad ma tydzień. Prawdopodobnie chodzi tu o uniknięcie przez Obamę sytuacji, kiedy Senat zagłosuje za, Kongres przeciw i wobec tego czy nadal( w związku z zapowiedziami o wiarygodności USA) będzie musiał wbrew woli narodu zaatakować. Zapytany wprost nie odpowiedział czy zaatakuje bez zgody Kongresu.

 8. Maniek
  Wrzesień 10, 2013 o 10:13

  Jeśli chodzi o słowa Kerrego to nie bardzo wierzę w przypadkowość takich słów, to było powiedziane celowo i było sygnałem albo dla Rosji i Syrii że jest sposób na uniknięcie konfrontacji( czyli próba USA wycofania się z twarzą z akcji zbrojnej), albo nowy pomysł na przepchnięcie tej sprawy w Kongresie – może Obama myśli, że jak zadeklaruje takie negocjacje w celu wypracowania alternatywy akcji zbrojnej, to Kongres zgodzi się na pożądaną przezeń rezolucję i atak w przypadku fiaska tych negocjacji , Obama w razie czego będzie mógł powiedzieć że przecież się starał się pokojowo załatwić sprawę, tylko z powodu Rosji/Syrii się nie udało……. Jakby nie patrzeć ze strony Obamy wszystko to wygląda chaotycznie i bufoniasto – albo tak go zaskoczyło wycofanie się z ataku Brytyjczyków, albo rzeczywiście chodzi tu o coś innego o czym się nie mówi otwarcie……

 9. T.K.
  Wrzesień 10, 2013 o 13:22

  Wygląda na to, że pomysł przekazania broni chemicznej się wszystkim podoba, tylko że cała Europa podchodzi do tego z dużą rezerwą i raczej nie wierzą jego realizacje, Przynajmniej takie odniosłem wrażenie po tym co przeczytałem.
  Ale z drugiej strony jeśli Asad dostał taką „dobrą” propozycje i z jakiś względów z niej nie skorzystał, a dodatkowo użył broni jeszcze raz, poparcie społeczne do ataku pewnie wzrośnie.

  • CCR
   Wrzesień 10, 2013 o 16:56

   T.K. co Ty tutaj ludzi w bład wprowadzasz, Syria przyjela propozycje Rosji, i nic mi nie wiadomo o tym by pojawila sie informacja o ponownym urzyciu broni C.
   Wszystko wskazuje na to ze sprawa dobiega konca i zadnej interwencji nie bedzie, no chyba ze amerykance ponownie zrobia jakas prowokacje. Czas pokaze.

   Szef syryjskiego MSZ: Rząd przyjął propozycję Rosji ws. broni chemicznej

   http://fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-szef-syryjskiego-msz-rzad-przyjal-propozycje-rosji-ws-broni-,nId,1024320

   • T.K.
    Wrzesień 10, 2013 o 18:04

    Masz racje, źle napisałem. Chodziło mi o to że gdyby teraz w przyszłości Asad użył broni chemicznej mimo takiej dobrej oferty droga do interwencji byłaby otwarta.
    Zamiast „użył” miałem napisać „użyłby” co zmienia zupełnie sens zdania.

 10. abc
  Wrzesień 10, 2013 o 16:41

  „… Nie wiem , ale chyba coś się dzieje , jest odcięty dostęp do wielu serwerów USA w tym i rządowych także. Być może że to atak hackerski….”
  Jakub Wysłany: Dzisiaj 15:09

  http://www.kodczasu.pl/viewtopic.php?p=63767#63767

  W Norwegii został zakłócony ruch kolejowy

  Dzisiaj rano w całej Norwegii został zakłócony ruch kolejowy z powodu uszkodzenia systemu łączności, sterującego ruchem.

  „System wyłączył się w większości regionów kraju. Pociągi dojeżdżają do najbliższej stacji na trasie i zatrzymują się” – czytamy w komunikacie przedstawicieli norweskich kolei.

  Dokładne terminy wznowienia ruchu na razie nie są znane, został zorganizowany autobusowy transport pasażerów.

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_10/W-Norwegii-zostal-zaklocony-ruch-kolejowy/

  Hakerzy na całym świecie grożą Izraelowi

  Grupa hakerów pod wspólną nazwą AnonGhost zamierza przeprowadzić zmasowany cyberatak na izraelskie strony. Atak został zaplanowany na najbliższą środę, 11 września.

  W przededniu tego wydarzenia grupa opublikowała na niektórych forach internetowych listę swoich celów. Wśród nich znalazły się liczne rządowe strony internetowe. Swoją operację specjalną hakerzy nazwali OpIsrael Reborn.

  Inicjatorzy tego ataku wezwali wszystkich chętnych hakerów do dołączenia do nich i włamania się na izraelskie strony internetowe lub generacji dużej ilości wejść, aby zablokować dostęp do nich.

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_10/Hakerzy-na-calym-swiecie-groza-Izraelowi/

 11. ja
  Wrzesień 10, 2013 o 18:12

  Ja myślę od wielu dni, iż nadchodzące wydarzenie to starcie „koalicji” amerykańskiej i Chin w „okolicach” damasz, niestety, walka o prymat.

  http://rt.com/news/syria-crisis-live-updates-047/

 12. T.K.
  Wrzesień 10, 2013 o 21:13

  Syria już atakuje bazy rebeliantów, chyba się już nie boją Amerykanów. A może tylko wpadli w ich pułapkę…

 13. dab
  Wrzesień 10, 2013 o 22:25

  Rosyjskie źródła: syryjscy rebelianci planuje atak chemiczny na Izrael

  http://xandernieuws.punt.nl/content/2013/09/Russische-bronnen-Syrische-rebellen-plannen-chemische-aanval-op-Isral

 14. Janus
  Wrzesień 11, 2013 o 17:23

  Putin idzie za ciosem i skoro ograł tak łatwo Obamę to ponawia i sprzedaje Iranowi bardziej zaawansowany system obrony rakietowej S-300VM. Może dlatego Natanyahu dziś wzywa do ataku na reżim. Czuje, że z bierności USA najbardziej rozzuchwali ajatollahów.
  http://debka.com/newsupdate/5703/

 15. ja
  Wrzesień 11, 2013 o 19:30

  Jest tam kto???

 16. CCR
  Wrzesień 11, 2013 o 19:31

  Dzis mija 12 lat od ataku na WTC, w mediach dziwna cisza!?

 17. ja
  Wrzesień 11, 2013 o 19:36

  Coś dyskusja tutaj też dzisiaj wygasła.

 18. boq
  Wrzesień 11, 2013 o 23:47

  Przepraszam za małą absencję. Cięzki czas mam, aczkolwiek na szczęście sytuacja nie jest dynamiczna 😉 Dzięki za wszystkie aktualizacje w komentarzach.

 19. ja
  Wrzesień 12, 2013 o 00:02

  Witamy, życzymy, aby czas stał się lekki.

 20. CCR
  Wrzesień 12, 2013 o 08:54

  „Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy będą zawarte wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwały pokój.” o. Czesław Klimuszko

 21. T.K.
  Wrzesień 12, 2013 o 10:05

  A ja myślę, że wbrew pozorom może się dziać w tej chwili właśnie bardzo dużo, ale my wcale nie musimy o tym wiedzieć.
  W poniedziałek ma być raport inspektorów ONZ, który może dużo zmienić.
  Washington Post podaje że CIA dozbraja rebeliantów, swoją drogą ciekawe czy nie robili tego wcześniej.
  Więc gra trwa dalej.

 22. rafal
  Wrzesień 12, 2013 o 15:53

  Wydaje mi się że usa dąży do wmanipulowania rosji bezpośrednio w działania w syrii, będą mieli głównego oponeta na widelcu, Rosja zaangażowana nie bedzie mogła prowadzić cichej wojny z usa rękoma assada. Z taktycznego punktu widzenia jest to lepsza sytuacja ponieważ jak dojdzie co do czego to USA ma Rosję w garści a nie czychajaca za ich plecami … Realne zaangażowanie Rosji to dużo wiecej niż deklaracjia wsparcia assada …

 23. Janus
  Wrzesień 12, 2013 o 16:50

  W tej chwili USA ma dość determinacji aby użycie broni chemicznej nie rozeszło się po kościach. Domagają się szybkiej i zdecydowanej postawy Assada aby ten publicznie zastrzegł, że odda kontrolę nad bronią w celu jej zniszczenia. Myślę, że chodzi o nie dopuszczenie do zabawy w kotka i myszkę jak robi to Iran. Brak też reakcji spowoduje, że Izrael może nie czekać na pomoc USA i zaatakuje Teheran sam wyprzedzając dostarczenie S-300 do Iranu.
  http://www.haaretz.com/news/middle-east/1.546710

 24. Rafal
  Wrzesień 17, 2013 o 14:09

  Po prostu w głowie mi się nie mieści co Rosja robi z USA a dokładnie robią co chcą i na każdym kroku dyktują warunki… Czyżby USA oddało pozycję Mocarstwa nr 1 … Niesamowite zwroty akcji taki scenariusz był naprawdę nie do przewidzenia USA jak pies z podkulonym ogonem Boją się Rosji jak ognia …

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: