Strona główna > Bliski wschód > Putin: Rosja pomoże Syrii w razie ataku [AKTUALIZACJE]

Putin: Rosja pomoże Syrii w razie ataku [AKTUALIZACJE]

b_52_1Według amerykańskiej stacji ABC News Stany Zjednoczone szykują się do znacznie większej operacji w Syrii, niż miało to być pierwotnie. Wciąż będzie to akcja tylko z morza i powietrza. Ma trwać co najmniej 2 dni. Ponadto podczas konferencji Władimir Putin przyznał, że pomoże Syrii w razie ataku.

Według amerykańskiej stacji ABC News Amerykanie planują rozszerzyć swą interwencję wbrew wcześniejszym ustaleniom. Siły USA mają zaatakować znacznie więcej celów. Do akcji przystąpić mają bombowce B-2 i B-52. Interwencja ma trwać co najmniej 2 dni. Wcześniej nie było mowy o akcji z powietrza.

Stacja cytowała anonimowego urzędnika ds. bezpieczeństwa.

Inne media z kolei poinformowały o przejętej rozmowie irańskich służb, które nakazały swym bojówkom w Iraku atakować cele amerykańskie, jeśli dojdzie do interwencji. Według agencji Interfax ku Syrii płynie kolejny rosyjski wojskowy okręt. Jakby tego było mało, swój okręt wysyłają też Chiny. Chodzi tutaj o Jinggangshan, który zmierza już do Kanału Sueskiego.

Pojawiły się też głosy odnośnie kluczowego głosowania w Kongresie, które może nastąpić…11 września.

AKTUALIZACJE: Stany Zjednoczone nakazują swym dyplomatom opuścić Liban. Zmniejszają również ilość personelu w Konsulacie w Adanie (Turcja). Ewakuację Włochów z Libanu planuje ich rząd. Tymczasem  tureckie wojsko gromadzi coraz więcej sił przy granicy z Syrią.

Władimir Putin na konferencji podczas szczytu G20 stwierdził, iż Rosja pomoże Syrii w razie ataku z zewnątrz.

Reklamy
Kategorie:Bliski wschód
 1. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 14:12

  To szybko planują się uwinąć 2 dni i po robocie, ciekawe czy im się to uda.
  Wydaje mi się że w Libii potrzeba było troszkę więcej czasu, a przeciwnik był mniej wymagający. No co na to Turcja, która ma chyba ochotę na bardzo szeroką interwencje.
  Swoją drogą ciekawe kiedy ten chiński statek (nawet całkiem fajny) wpłynie w rejon działania. I czy Chiny planują wysłać tam więcej sprzętu.

  • Rafal
   Wrzesień 6, 2013 o 14:44

   Dobre pytanie też się nad tym zastanawiam …
   A te 2 dni to mało prawdopodobne, tym bardziej że syria nie będzie tak pasywna jak libia wydaje mi się że odpowiedzą zbrojnie na atak ..

 2. CCR
  Wrzesień 6, 2013 o 14:50

  Przygotowania do wojny zaczely sie juz wlasciwie na poczatku sierpnia, pamietacie jak USA pod pretekstem przechwycenia przez wywiad rowzmow terorystow z Al-Kaidy, zamknela 20 ambasad w krajach arabskich, wiekszosc z nich jest nadal zamknieta!

 3. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 15:00

  Kto wie może ma to jakiś związek, w każdym razie dziś ewakuowano też „cześć personelu dyplomatycznego z Turcji”. Czyli chyba na poważnie biorą możliwość jakieś akcji odwetowej lub rozlania konfliktu na inne kraje.
  Dziś też ponoć Rosja wysłała w rejon kolejny stateczek

  • Rafal
   Wrzesień 6, 2013 o 15:08

   No wysyła, wysyła ponoć jest już decyzja o wysłaniu jedynego lotniskowca jaki mają „Admirał Kuzniecow” . W najbliższych 10 dniach Rosja będzie miała w regionie 15 okrętów wraz z tym lotniskowcem, oficjalnie wszystko to do eskorty w razie potrzeby ewakuacji bazy morskiej i ludzi z syrii . Ja to już mam taki bałagan w głowie że sam nie wiem co o tym myśleć .

 4. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 15:23

  Takie nagromadzenie sił w jednym miejscu jest już samo w sobie niebezpieczne. Jeden zły ruch i może być nieciekawie. Mam nadzieje tylko że am na miejscu są ludzie którzy nie pozwolą na jakaś fatalny w skutkach ruch.
  A ja ciągle jestem ciekawy co siedzi w tych tureckich głowach…
  I jeszcze parę słów o rebeliantach w Syrii:
  http://www.cnn.com/2013/09/06/world/meast/syria-rebels/index.html?hpt=hp_t1
  Mój angielski nie jest jakiś mocno dobry, ale z tego co zrozumiałam to już nawet przez amerykanów nie są jakoś mocno wychwalani.

 5. Janus
  Wrzesień 6, 2013 o 15:41

  Takie odwlekanie w czasie przez decyzję w Kongresie spowoduje, że do ataku będzie jeszcze więcej okrętów wojennych. Coś na zasadzie podbijania stawki w pokerze…Chiny były spokojne ale możliwość utraty Iranu jako źródła surowców przeważyła o zaangażowaniu i to już jest niebezpieczne…

 6. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 16:02

  Ciekawe co oznacza ta wypowiedz Putina o „pomaganiu” Syrii, bo jeśli chodzi o pomoc zaangażowanie militarne własnego wojska to boje się myśleć co z tego może wyniknąć. Mam nadzieję że ta pomoc nie będzie tak daleko idąca.

 7. Rafal
  Wrzesień 6, 2013 o 16:13

  Janus :
  Takie odwlekanie w czasie przez decyzję w Kongresie spowoduje, że do ataku będzie jeszcze więcej okrętów wojennych. Coś na zasadzie podbijania stawki w pokerze……

  Ciekawy jest tylko cel takiej strategi, któraś ze stron liczy że drug się przestraszy, według mnie to wzajemne nakręcanie się i w którymś momencie dojdzie do zwarcia …

  T.K. :
  Ciekawe co oznacza ta wypowiedz Putina o “pomaganiu” Syrii, bo jeśli chodzi o pomoc zaangażowanie militarne własnego wojska to boje się myśleć co z tego może wyniknąć. Mam nadzieję że ta pomoc nie będzie tak daleko idąca.

  Wydaję mi się ze jeśli Usa zaatakuje syrie to ta pomoc niestety może być pomocą militarną…

 8. Rafal
  Wrzesień 6, 2013 o 16:25

  Naprawdę liczę że Kongres nie poprze tego ataku bo to będzie naprawdę katastrofa.
  Obama jest w szachu, koalicja za interwencją to jedna strona medalu ale weźmy pod uwagę kto jest w opozycji do kwestii interwencji w syrii : Rosja, Chiny, Indie, Indonezja a także Argentyna, Brazylia, Włochy i Republika Południowej Afryki. Nie wiem czy USA są w stanie przeciwstawić takiej koalicji warto zauważyć że wiele z tych Państw ma potencjał nuklearny …

  Ostatnia szansa w Kongresie inaczej będzie MASAKRA . !!

  • Rafal
   Wrzesień 6, 2013 o 16:26

   Nie wspominając o całej gromadzie nieobliczalnych Państw muzułmańskich …

  • boq
   Wrzesień 6, 2013 o 16:29

   Włochy są bliżej USA niż Rosji/Syrii. Podejmą akcję militarną tylko z mandatem ONZ. Jeśli nie, to staną z boku, ale gdy Turcja zostanie zaatakowana, Włosi staną po stronie koalicji.

 9. Rafal
  Wrzesień 6, 2013 o 16:44

  To Fakt miałem ich nie wymieniać ale puki co są w koalicji państw które otwarcie krytykują Usa i nie dopuszczają opcji ataku na Syrie uważając ją za nieuzasadnioną pod każdym względem wręcz twierdzą że było by to nie legalne. Ale faktycznie Pakt NATO obowiązuje ich i w razie ataku na Turcji będą musieli zrewidować swoje przekonania i zdanie na ten temat. Puki Co dodajmy ich do grona neutralnych .
  Wydaje mi się że Izrael z cała tą sprawą ma dużo więcej wspólnego niż nam się wszystkim wydaje, nawet to że nie udzielają się w tym temacie jest dziwne to nie w ich stylu. Zwłaszcza że Syrii to ich podwórko ich sąsiad… Mimo to reakcje z ich strony jeśli chodzi o wypowiadanie się na ten temat są właściwie żadne za to jak nikt przygotowali się do ewentualnej akcji USA.

 10. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 19:21

  Mam nadzieję jednak że Turcji nikt nie zaatakuję, bo nasze władze gotowe wplatać w ten caly bałagan i Polskę.

 11. Diadem
  Wrzesień 6, 2013 o 19:34

  T.K. :
  Mam nadzieję jednak że Turcji nikt nie zaatakuję, bo nasze władze gotowe wplatać w ten caly bałagan i Polskę.

  Kiedyś, bodajże w 1939 roku, Anglicy i Francuzi nie chcieli umierać za jakiś tam Polaków.
  Dziś w 2013 roku, Polacy nie chcą umierać za jakiś tam Turków.

  Kiedyś wszyscy bali się Hitlera, pokój za wszelką cenę, „przywiozłem wam pokój” mówił premier Wielkiej Brytanii do swojego społeczeństwa, pozwalając Hitlerowi na zajęcie Czechosłowacji.
  Dziś wszyscy znowu wołają, pokój, pokój za wszelką cenę…

  Asad to nie Hitler, ale nie istnieje pojęcie pokoju za wszelką cenę.

 12. Ruthra11
  Wrzesień 6, 2013 o 19:49

  Wielkie rosyjskie okręty desantowe „Nowoczerkassk” i „Mińsk” wraz z okrętem wywiadowczym „Priazowje” po przepłynięciu przez Dardanele, wpłynęły na akwen Morza Śródziemnego i obrały kurs na jego docelowe wschodnie akweny – poinformował Sztab Generalny marynarki wojennej.

  W tym kierunku wypłynął wcześniej wielki okręt do zwalczania łodzi podwodnych „Admirał Pantielejew” w charakterze okrętu flagowego formacji operacyjnej marynarki wojennej Rosji na Morzu Śródziemnym. Według danych rosyjskiego resortu wojskowego, obecnie znajdują się tam jeszcze trzy wielkie okręty desantowe i jeden okręt patrolowy.

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_06/Zgrupowanie-okretow-marynarki-wojennej-Rosji-wyruszylo-w-kierunku-Syrii/

 13. rafal
  Wrzesień 6, 2013 o 20:23

  Jak dla mnie to USA dało ograć sie Rosji na calej lini , i mam nadzieję że fiasko wyjdzie z tych wielkich zapowiedzi Obamy i Kerrego . Szkoda mi tylko tych Dzieciaków w syrii 😦

 14. Ruthra11
  Wrzesień 6, 2013 o 21:05

  Według prognoz meteorologów, we wrześniu na mieszkańców Ziemi czeka sześć burz magnetycznych naraz. Zjawiska atmosferyczne przypadną na 7, 13, 14, 15, 17 i 27 września.

  Przyczyną burz magnetycznych na Ziemi jest zmiana aktywności Słońca. Obecnie cykl aktywności Słońca zbliża się do swojego 11 szczytu i pola magnetyczne zamieniają się miejscami. Powoduje to zwiększenie liczby burz magnetycznych.

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_06/We-wrzesniu-Ziemie-nawiedzi-seria-burz-magnetycznych/

 15. T.K.
  Wrzesień 6, 2013 o 22:51

  Diadem :

  T.K. :
  Mam nadzieję jednak że Turcji nikt nie zaatakuję, bo nasze władze gotowe wplatać w ten caly bałagan i Polskę.

  Kiedyś, bodajże w 1939 roku, Anglicy i Francuzi nie chcieli umierać za jakiś tam Polaków.
  Dziś w 2013 roku, Polacy nie chcą umierać za jakiś tam Turków.
  Kiedyś wszyscy bali się Hitlera, pokój za wszelką cenę, “przywiozłem wam pokój” mówił premier Wielkiej Brytanii do swojego społeczeństwa, pozwalając Hitlerowi na zajęcie Czechosłowacji.
  Dziś wszyscy znowu wołają, pokój, pokój za wszelką cenę…
  Asad to nie Hitler, ale nie istnieje pojęcie pokoju za wszelką cenę.

  Tylko że Polacy w 39 roku do wojny nie parli w przeciwieństwie do Turków dziś. A i nie zamierzam umierać na wojnach które wymyślają ludzie dla ktorych nic nie znacze.

 16. Diadem
  Wrzesień 7, 2013 o 08:26

  T.K. :

  Diadem :

  T.K. :
  Mam nadzieję jednak że Turcji nikt nie zaatakuję, bo nasze władze gotowe wplatać w ten caly bałagan i Polskę.

  Kiedyś, bodajże w 1939 roku, Anglicy i Francuzi nie chcieli umierać za jakiś tam Polaków.
  Dziś w 2013 roku, Polacy nie chcą umierać za jakiś tam Turków.
  Kiedyś wszyscy bali się Hitlera, pokój za wszelką cenę, “przywiozłem wam pokój” mówił premier Wielkiej Brytanii do swojego społeczeństwa, pozwalając Hitlerowi na zajęcie Czechosłowacji.
  Dziś wszyscy znowu wołają, pokój, pokój za wszelką cenę…
  Asad to nie Hitler, ale nie istnieje pojęcie pokoju za wszelką cenę.

  Tylko że Polacy w 39 roku do wojny nie parli w przeciwieństwie do Turków dziś. A i nie zamierzam umierać na wojnach które wymyślają ludzie dla ktorych nic nie znacze.

  Turcy prą do wojny? Popierają interwencję USA, sami nie chcą interweniować. Jeżeli nie zostaną zaatakowani w odwecie przez Syrię, zapewne całą czarną robotę zostawią okrętom US Navy. Jeżeli sami zaatakują Syrię. dla Ciebie to nawet lepiej. Możesz spać spokojny, nie pójdziesz w kamasze. Wtedy zasada solidarności państw NATO nie będzie obowiązywała.

  • T.K.
   Wrzesień 7, 2013 o 11:18

   Zbieranie masy sprzętu na granicach, poganiania USA. Zapowiedzi w stylu „zaatakujemy z każdym kto zdecyduję się na interwencje” Zależy im na tym bardziej niż USA. Jakie powody mają nie wiem, może faktycznie są po tej dobrej stronie i zależny im tylko na zrobieniu porządku, czy tylko na bronieniu własnych granic. Ale jak na moje oko mają własne cele nie koniecznie zgodne nawet z celami USA, oczywiście to tylko moje zdanie i mogę się mylić.
   A myślę że jak nawet ktoś Turcję zaatakuję, to tak szybko rezerwy na front nie będą wysłać, mamy w końcu trochę wojska zawodowego, więc jestem spokojny.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: