Strona główna > Bliski wschód > Senacki Komitet Spraw Zagranicznych – „TAK” dla interwencji

Senacki Komitet Spraw Zagranicznych – „TAK” dla interwencji

mccainAmerykański Senacki Komitet Spraw Zagranicznych głosował dziś nad przyjęciem wniosku o interwencję w Syrii.

Senacki Komitet poparł wniosek o interwencję w stosunku 10 do 7. Uchwała to m.in. ograniczenie interwencji do 60-90 dni, zawężenie akcji tylko do granic Syrii, zakaz akcji lądowej. Wynegocjowane warunki mają „zakończyć konflikt i prowadzić do demokratycznego rządu w Syrii”.

Jest to pierwszym krokiem do początku zbrojnej akcji.

To zdecydowanie najważniejsza informacja środy. Warto jednak odnotować pozostałe fakty. Premier Turcji Erdogan bardzo silnie prze do wojny, jednak za wszelką cenę nie chce atakować samemu. Poinformował, iż dołączy do każdej możliwej koalicji. Przypomnijmy, że tureckie wojsko jest w najwyższej gotowości, na granicy gromadzi również czołgi, co może oznaczać gotowość do ew. interwencji lądowej.

Syria z kolei ostrzega po raz kolejny ew. koalicjantów. Naród syryjski jest gotowy by odeprzeć każdy atak, nawet jeśli zakończy się to III wojną światową – mówią.

Rosja na Morze Śródziemne wysłała kolejny okręt. Natomiast Amerykański potężny USS San Antonio zadokował w Hajfie.

Reklamy
Kategorie:Bliski wschód
 1. rafal
  Wrzesień 4, 2013 o 22:18

  Ciekawy kiedy głosowanie Kongresu i atak …

  • boq
   Wrzesień 4, 2013 o 22:19

   Jeszcze będą 3 głosowania. Senat, komitet Kongresu, Kongres. Więc połowa września?

 2. rafal
  Wrzesień 4, 2013 o 22:33

  Pewnie tak choć sytuacja jest tak napięta ze komuś mogą nerwy puścić. .. realny termin to koniec przyszlego tgodnia myślę że miedzy 13 a 15 września. . . Więc jeszcze dobre 10 dni przed nami .. O ile wszystkie glosowania będą na tak narazie wszystko na to wskazuje …

  • abc
   Wrzesień 5, 2013 o 08:01

   13.09. 2013 – piątek

 3. RKM.
  Wrzesień 4, 2013 o 22:50

  Syria jest niestety na straconej pozycji, nawet jesli miala by wsparcie koalicji w ktorej sklad wchodzil by Iran i Hezbollah, na miejscu Assda wykonal bym uderzenie wyprzedzajace, i zbombardowal brania C Izrael i Turcje i bazy USA.
  Mozliwe ze wtedy by sie syjonisci opamietali na co sie porwali.

 4. Wrzesień 4, 2013 o 22:53

  Jest dobra wiadomość! Wojny prawdopodobnie nie będzie. Ale mamy inny problem…..

  https://kefir2010.wordpress.com/2013/09/04/wojna-w-syrii-czy-to-mozliwe-ze-do-inwazji-usa-nie-dojdzie/

  • abc
   Wrzesień 5, 2013 o 07:59

   Szykowana wojna może mieć ścisły związek z zapowiadanymi kataklizmami na Ziemi.

   Jak myślicie na co „poszły” olbrzymie pieniądze, których brakuje w realnej gospodarce?
   W jakim celu wymyślono ostatnie kryzysy i recesje?

   Za te bajońskie kwoty powstały schrony dla elit, dla tych którzy mają przetrwać.

   Gdy ludzie będą zajęci tym jak przeżyć podczas wojny, oni niepostrzeżenie ewakuują się do powstałych „arek”.
   A pozostali? No cóż, pewno nie pierwszy raz i nie ostatni na Ziemi będzie kolejne, wielkie wymieranie.

   Wojna światowa będzie najlepszą zasłoną dymną.

   I jeszcze jedno : dlaczego mamy dwóch Papieży?
   Czy jeden zostanie z większością a drugi ma dołączyć do elit by była ciągłość?

  • rafal
   Wrzesień 5, 2013 o 08:44

   Wydaje mi się że każda armia byla by w stanie gotowości ale „na swoim podwórku” w zwiazku z takim zagrozeniem . . . Usa straciło by zbyt wiele nie atakujący cały swój „autorytet” Moim zdaniem dojzie do interwencji i będą tego olbrzymie konsekwecjie …

 5. dab
  Wrzesień 4, 2013 o 23:54

  W tym miesiącu są 3 możliwe terminy na wybuch III wojny światowej: 8, 17, 26. I woja światowa: 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 (2+8+7+1+9+1+4=32, 1+1+11+1+9+1+8=32 lub 1+1+1+1+1+9+1+8=23), II wojna światowa: od 1 września 1939 do 8 maja 1945 (w Europie) (1+9+1+9+3+9=32, 8+5+1+9+4+5=32). Jak widzimy suma cyfr we wszystkich datach daje liczbę 32 (przypadku daty zakończenia pierwszej wojny możemy listopad policzyć jako 11 lub rozbić na 1+1 co daje nam wynik 32 albo 23). Jak wszyscy wiemy Iluminaci lubują się w numerologi i wydaje mi się, że data wybuchu 3 wojny światowej jest już dokładnie wyznaczona.

 6. T.K.
  Wrzesień 5, 2013 o 10:21

  Matematyka i statystyka to takie piękne dziedziny nauki, dzięki którym przy odpowiednim zastosowaniu można pokazać wszystko na co ma się ochotę. Odkąd pamiętam rok w rok wieszczono III wojnę światową, każdy nawet najmniejszy konflikt miał się w nią zaraz przekształcić. Oczywiście zawsze istnieje takie ryzyko, ale jest ono moim zdaniem minimalne.
  Wydaje mi się że osoby które z takim uporem wieszczą kolejne wojny światowe i końce świata same podświadomie, a może i świadomie pragną żeby do takiego czegoś doszło.
  Osobiście wole żeby z Syrii czy nawet całego świata arabskiego nie został kamień na kamieniu niż żeby w Polsce wybuchł chociaż jeden pocisk.

  • Rafal
   Wrzesień 5, 2013 o 11:50

   Popieram Twoje zdanie, co roku pojawia się zagadnienie III wojny światowej Tak jak by wszyscy na nią czekali, jest wiele kwestii które niepokoją i w teorii mogą doprowadzić do światowego konfliktu, tym razem jest podobnie aczkolwiek jest pewna różnica a mianowicie konflikty na bliskim wschodzi w dużej części opierają się na doktrynach religijnych a ingerowanie w konflikty religijne rzeczywiście może nieść za sobą nie obliczalne skutki … Próbując narzucić w takich kwestiach swoje (inne) racje niż te w których te narody się wychowały i o które opierają w dużej mierze swoje funkcjonowanie jest próbą zmiany światopoglądu a to jest czynnikiem zwrotnym w stosunku co do tych którzy takie zmiany chcą narzucić .. A mieszanie się w konflikt religijny jest właśnie próbą zamiany takiego światopoglądu …

   • T.K.
    Wrzesień 5, 2013 o 12:12

    Z tym się mogę zgodzić. Konflikt religijne są bardzo niebezpieczne i nikt nie powinien się w to mieszać, niech się sami wybijają. Ale dalej uważam, że nikt nie pozwoli na rozwinięcie się tego konfliktu w większy. Syria i ten cały Hezbollah, nie ma technicznych możliwości przeuczenia konfliktu na teren wroga. A nikomu innemu się nie będzie chciało, Iran się będzie bał, a dla Rosji małe wojny w regionie są na rękę bo będzie komu sprzedawać broń. Zresztą podobnie pewnie robi USA. Także my jesteśmy bezpieczni – mam przynajmniej taką nadzieję.

 7. Rafal
  Wrzesień 5, 2013 o 12:39

  Też mi się wydaje że nie ma co przesadnie zakładać iż ta interwencja Usa w syrii doprowadzi do III wojny światowej … Jedyne czego się obawiam to fanatyzm obecny w całej doktrynie islamu, to nie obliczalna religia … Zgadzam się z tobą w 100% że cały bliski wschód powinien zostać zrujnowani tak żeby kamień na kamieniu nie stał ażeby tylko Polski nic złego nie spotkało, My jako kraj jesteśmy bezradni nie mamy Armii niestety … Strasznie mnie też martwi ekspansja muzułmańska na Europę, są kraje w których to już jest realnym problemem, Islam jest nie obliczalny i należy się go bać samego w sobie .. !!

  • Rafal
   Wrzesień 5, 2013 o 12:47

   Przeglądam od rana wszelakie serwisy informacyjne i ani słowa o szczycie G20 to też interesujące że ani słowa o spotkaniu 20 światowych liderów gospodarczych na którym temat Syrii będzie miał zapewne miejsce…

 8. T.K.
  Wrzesień 5, 2013 o 13:13

  Polskie media mają dziś co innego na głowie, Dziś numerem jeden są spadki na giełdach bo decyzjach naszego kochanego rządu (pewnie przy okazji ci co trzeba nieźle zarobią). O szczycie G20 można zobaczyć coś na money.pl czy cnn.com, ale chyba jeszcze za wcześnie na jakieś konkretne informacje.
  Wcześniej o tym nie pomyślałem, ale ciekawe jak mogą na astak w Syrii zaregować aranscy imigranci w Europie szczególnie ci redykalni, czy nie będą próbować jakiś zamachów ?

  • Rafal
   Wrzesień 5, 2013 o 14:05

   No właśnie Islamiści w Europie mogą narobić konkretnego bałaganu jest ich mnóstwo wystarczy popatrzeć, poczytać ile meczetów się buduje w Europie jest ich cała armia nastawiona wrogo do chrześcijan i do całej filozofii państw Europejskich …
   Mogą oni okazać się puszką pandory która będzie prowadziła wojnę od wewnątrz tzn, że już są na terenie europy i potrzebny im tylko pretekst / wezwanie do wojny … Nikt nie przewidzi ich zachowania w sytuacji krytycznej np takiej jak konflikt który rozpoczyna się w syrii i rozlewa na ich ojczyste kraje ..
   Ja starałem się analizować kwestię ekspansji islamu w Europie bo mnie ten temat zainteresował, niestety wnioski do jakich można dojść to to że postępuje proces islamizacji Europy a co gorsza to oni z takimi właśnie ideami emigrują, by doprowadzi do całkowitej islamizacji Europy i dominacji islamu nad innymi religiami . W ich mniemaniu są tylko dwie możliwości albo wierzysz w islam albo jesteś grzesznikiem który będzie smażył się w piekle a najlepiej zabić „cię od razu ” Tak jak pisałem islam jest zagrożeniem samym w sobie i trzeba go się bać samego w sobie a biorąc pod uwagę ilość islamistów w Europie to już w ogóle masakra …

 9. Rafal
  Wrzesień 5, 2013 o 14:19

  Naprawdę nie wiem czemu w trakcie mi się zmienia po wklejeniu może dla tego że mam go dodanego do play listy.Przepraszam że zaśmieciłem ale teraz już powinno być dobrze .

  Chodzi mi o ten film :

  Jeszcze raz przepraszam za ten bałagan, ale ten film warto zobaczyć .

 10. T.K.
  Wrzesień 5, 2013 o 15:08

  Nie wiem czy nie odbiegamy za bardzo od głównego tematu, bo temat arabskiej imigracji to sprawa na nie małą osobną dyskusję. Ale takie ataki terrorystyczny w Europie mogą być swoistym odwetem za zaatakowanie Syrii, pewnie na dużą skale były by trudne do zorganizowania, ale jakieś małe pojedyncze akcje … kto wie. Ciekawe czy jest to brane pod uwagę w czasie planowania interwencji.
  Filmu jeszcze nie widziałem to nie wypowiadam się na jego temat.

 11. Rafal
  Wrzesień 5, 2013 o 15:54

  No to zależy, jednak chodzi o islam który zawszę był religią nie spokojną i nie tolerancyjną teraz mamy tego skutki walka o przekonania i w imię wartości religijnych .
  Co do tego czy odwet ze strony islamistów jest brany pod uwagę wydaje mi się że jest przynajmniej mam taką nadzieję. Wszystkie Państwa Europejskie posiadają odpowiednie narzędzia by zapobiec takiej sytuacji i ją kontrolować tak jest w teorii w praktyce nie mieliśmy okazji się o tym przekonać .

  Ja czym dużej trwa taka konsternacja dochodzę do wniosku że nie da się w takim świecie żyć to jest po prostu nie normalne …

  To teledysk do piosenki który ma w założeniu otworzyć oczy społeczeństwu na sytuację treść jest Drastyczna więc nie namawiam do oglądania.

  Ja osobiście po obejrzeniu go nabieram przekonania że tak być nie może, nie wiem jak ale trzeba coś z tym zrobić takie sytuacje w XXI wieku nie mogą mieć miejsca … !!!! Ale naprawdę nie wiem jak można by było to zakończyć wydaje się to być sytuacją bez wyjścia, każda decyzja wydaję się być złą decyzją tak samo jak brak decyzji i obojętność nie jest żadnym wyjściem z sytuacji, jak dla mnie to prawdziwe wyzwanie dla całego świata .

 12. asdfghjk
  Wrzesień 5, 2013 o 17:10

  • mister
   Wrzesień 5, 2013 o 19:37

   To nie sa zolnierze USA.Prosze zwrocic uwage na pagon,na samym poczatku.Flaga amerykanska jest odwrotna.Originalna flaga USA ma w gornej czesci lewej strony taki prostokat z gwiazdkami.Na filmie jest on po prawej stronie.

 13. rafal
  Wrzesień 5, 2013 o 20:07

  A ja mam przeczucie ze Kongres tego ataku nie poprze i bedzie wielka wizerunkowa klapa made in usa … To dopiero bedzie „cyrk na kółkach” wszyscy Ci którzy teraz są trzymani w kaganicu usa poczuja sie wolni, a skutki tego napewno będą ciekawe… Może i ludzie u nas przejrzą na oczy i uświadomią sobie ze ta wspaniała tarcza antyrakietowa na którą tak czekamy jest w fazie „wiecznych planów” i nigdy jej nie bedzie. Może nawet przy wielkim szczęściu zauważą że nasze wojsko to fikcja i z konstytucyjnych 100 tyś żołnierzy to do walki przyzwoicie uzbrojonych zostaje nam 30 tyś bo cała reszta nie miala by czym walczyć . Tak nas Usa załatwiło swoimi wielkimi obietnicami … Sami powiedzcie co to za Kraj co jak by przyszło co do czego nie miał by czym walczyć i sie bronić bo o ataku to już nawet nie ma co marzyć …

 14. T.K.
  Wrzesień 5, 2013 o 20:52

  Kongres musi poprzeć atak bo inaczej usa wyjdzie na … krótko mówiąc cioty. Nie ważne czy atak jest zasadny czy nie musi w tej sytuacji do niego dojść za daleko to wszystko zaszło żeby teraz się wycofać.

  Ciekawy wywiad dotyczący i wojny w Syrii i polskiego wojska:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Gen-Waldemar-Skrzypczak-jestem-obiektem-oszczerstw-i-kalumni,wid,15951851,wiadomosc.html?ticaid=1113f3

  Jak widać nie każdemu zależy na jakości naszego wojska, przecież ważniejsza jest kasa i stołki.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: