Strona główna > Uncategorized > Czarny scenariusz pierwszych godzin wojny – przemyślenia

Czarny scenariusz pierwszych godzin wojny – przemyślenia

boomJeżeli dojdzie już do interwencji w Syrii, to jakie mogą być pierwsze godziny, jeśli spełni się czarny scenariusz? Przedstawię Wam moje przemyślenia jednocześnie prosząc Was o przytoczenie własnych. Przypominam – to czarny scenariusz interwencji.

Kongres daje pełną zgodę na atak, Obama wydaje rozkaz. W przeciągu godziny wojsko amerykańskie przystępuje do ataku. Z kilku okrętów odpala kilkadziesiąt rakiet na Damaszek i inne miasta, w których znajdują się przede wszystkim ośrodki wojskowe. Zbombardowany zostaje również pałac prezydencki Assada. Nie używane są póki co myśliwce.

Pierwsze raporty z syryjskich mediów mówią o setkach zabitych wśród cywili. Te informacje wystarczą by w przeciągu kilkunastu minut rozpocząć działania odwetowe. Problem z odpowiedzią ma Assad, bowiem jego stanowiska rakietowe są systematycznie niszczone, wystrzeliwane są pojedyncze rakiety, które lecą w kierunku Izraela. Radzi sobie z nimi jednak obrona przeciwrakietowa.

Do odwetu przystępuje jednak Hezbollah oraz Islamski Dżihad. Z terytorium Libanu wystrzelonych jest kilkadziesiąt rakiet, wiele z nich nie zostaje przechwyconych i losowe miejsce w Izraelu zostają rażone. Z terytorium Gazy na południe państwa żydowskiego również są wystrzeliwane pociski, jednak nie wyrządzają one bardzo wielu szkód. Mimo to giną cywile. Siły IDFu natychmiast odpowiadają licznymi nalotami oraz artylerią na Liban i Gazę. Otwiera się kolejny front.

Tymczasem w Syrii coraz więcej zniszczeń. Assad sięga po najgorszą broń. Odpala zarówno w kierunku miejsc rebeliantów jak i Izraela pociski z bronią chemiczną. Izrael radzi sobie stosunkowo dobrze, jednak w Syrii rozpoczyna się kolejna gazowa masakra. Egipt postanawia zamknąć Kanał Sueski dla państw pro-amerykańskich, Iran zagroził włączeniem się do wojny oraz zamknięciem Cieśniny Ormuz.

Rosja po kilku godzinach stanowczo potępia ataki i nakazuje wstrzymać walki. Oczywiście USA – Turcja – Francja – Izrael wciąż silnie bombardują Syrię oraz pozycje Hezbollahu, a IDF dodatkowo Gazę. W pierwszych 12 godzinach konfliktu w Syrii ginie kilkaset do kilku tysięcy osób. Na Izrael spada kilkanaście pocisków zabijając również kilkunastu cywilów. Po stronie Hezbollahu i Islamskiego Dżihadu wielkie straty, również wśród cywilnej ludności w Libanie i Gazie. Kilka pocisków spada na Turcję, tu również zdarzają się pojedyncze ofiary.

Opór Hezbollahu i palestyńskich bojówkarzy zanika. Na Syrię spadają pojedyncze amerykańskie rakiety. Assad milczy. Tak kończy się pierwszy dzień konfliktu. Co przyniosą kolejne godziny? Co zrobi Rosja i Iran?

To jest czarny, aczkolwiek stosunkowo realny scenariusz, nie wybiegałem tutaj w apokaliptyczną przyszłość i III wojnę światową. A jak to widzą czytelnicy?

Reklamy
Kategorie:Uncategorized
 1. mister
  Wrzesień 1, 2013 o 23:46

  Jezeli dojdzie to ataku,bedzie pieklo.Rosja nie bedzie sie tylko przygladac,tylko musi podjac jakas decyzje.Nie zapominajmy jeszcze o Chinach.To moze byc domino.

 2. N.
  Wrzesień 2, 2013 o 00:11

  Mysle, ze nikt nie zauwazyl, ze na tej szachownicy jeden pionek zepsul cala ukladanke, a mianowicie Cameron. Gdyby nie bylo glosowania w UK, badz Izba sie zgodzila na udzial Brytyjczykow Obama nie czekalby na decyzje Kongresu, a tak zostal postawiony przed sciana. Problem bedzie dopiero gdyby Kongres sie nie zgodzil. Tymczasem teraz codziennie bedziemy czytac newsy o uzyciu gazu w Syrii. Atak niestety wydaje sie pewny i Obama nie ma wyjscia, a decyzja Kongresu to podkladka. Odnosnie Twojej analizy nie wiadomo co zrobi Iran, ale watpliwe zeby czekali. Tam juz niestety wszyscy siedza w okopach i wypatruja..

 3. mister
  Wrzesień 2, 2013 o 00:14

  A moze Obama sie modli,aby kongres odmowil?:)To tez byloby zachowanie twarzy.

 4. AntyNWO
  Wrzesień 2, 2013 o 05:52

  Te wydarzenia i wiele innych zapowiadają orędzia MBM przeczytajcie sobie:

  http://ostrzezenie.wordpress.com/2012/05/21/druga-pieczec-trzecia-wojna-swiatowa/

 5. abc
  Wrzesień 2, 2013 o 08:04

  „… Stany Zjednoczone zdobyły dowody na użycie sarinu na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia – poinformował o tym w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej sekretarz stanu USA John Kerry. Zgodnie z jego słowami na zastosowanie sarinu wskazuje analiza próbek włosów i krwi z miejsca zdarzenia, które znalazły się w posiadaniu Amerykanów.

  „Próbki włosów i krwi, zebrane na wschodzie Damaszku, dały pozytywne wyniki na obecność sarinu” – powiedział Kerry.

  Sekretarz stanu dodał, ze Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził wniosek prezydenta Baracka Obamy w sprawie interwencji wojskowej w syryjski konflikt…”

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_01/Stany-Zjednoczone-zdobyly-dowody-na-uzycie-sarinu-w-Syrii/

  „… Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził wniosek prezydenta Baracka Obamy w sprawie interwencji wojskowej w syryjski konflikt …”

  … zatwierdził …

  ?????????????

  • mister
   Wrzesień 2, 2013 o 08:27

   Zatwierdzil wniosek,tzn. przyjal,ale jeszcze nie wydal ogolnej zgody.

 6. Rafal
  Wrzesień 2, 2013 o 10:24

  A co jeśli Usa prą do rozpętania III wojny światowej, robiąc to świadomie i od syrii się zacznie ..??
  Wtedy to wymaga od nich ciut więcej zachowań pozornie teraz nie zrozumiałych jak np:
  – czekanie na zgodę Kongresu
  – odwlekanie z realizacją ataku który już jest pewien
  – szukanie jak najwięcej poparcia międzynarodowego nie koniecznie takiej która ruszy z Usa do ataku wystarczy tylko że będą ich popierać jeśli chodzi o ogólne założenie
  – konsultacje na wielu plaszczyznach
  – analiza dowodów .Itd
  Wydaje mi się że nie bierzecie pod uwagę tak istotnej kwestii, jak to wszystko zostanie zapisane w kartach historii. Otóż Szybki chaotyczny nie poparty aprobatą innych państw atak, który przeradza się w międzynarodowy akt czy tez III wojnę światową Postawił by w oczach wszystkich Usa jako wcielone zło i główny element który przez swe szybkie nie odpowiedzialne czyny które nie były należycie przemyślana i konsultowane na wszystkie możliwe sposoby doprowadziły do wielkiego konfliktu tak by to wyglądało w zapisach Historyczny za jakieś 100 Lat

  Inaczej będzie to wyglądać gdy weźmiemy pod uwagę zachowanie Obamy teraz … Kilkanaście dni konsultacji szukania wyjścia z sytuacji uzupełnianie dowodów walka o przekonanie opinii publicznej do słuszności interwencji rozmowy z koalicjantami na całym świecie słuchanie ich opinii i znów konsultację co w sumie daję nam Atak na podstawie wielu dni intensywnych konsultacji weryfikowanie dowodów i podsumowaniu iż większość uznała że na podstawie dostarczonej wiedzy nie do przyjęcia jest by Świat tolerował takie zbrodnie .

  Usa zyskuje w tym przypadku Uznanie za dbanie o ład i porządek działanie w słusznej sprawie a to jak to dalej się potoczy odbierane będzie jako nie zależne od nich .
  Ważne że cel interwencji uznany zostanie za jak najbardziej słuszny

  Jest różnica ??

 7. T.K.
  Wrzesień 2, 2013 o 11:31

  A po co Staną teraz wojna światowa przecież zakończenia takiego konfliktu nie da się przewidzieć.
  Ile wojen stany prowadziły po II WŚ ? Żadna z nich przerodziła się w konflikt światowy i oby tak zostało.
  Moim zdaniem Stany się ociągają ponieważ wcale nie mają ochoty popierać rebeliantów, którzy pewnie stali by się w niedługim czasie wrogiem swoich „wyzwolicieli”. A żeby nie oddać Syrii tym właśnie rebeliantom potrzebna jest interwencja na szerszą skale co będzie dużo trudniejsze niż operacja w Libii.

 8. Rafal
  Wrzesień 2, 2013 o 11:36

  Odpowiedz jest prosta tylko poprzez wielki konflikt światowy mogą wprowadzić w życie swoje założenie pt. „Nowy Porządek Świata” , „NWO” to nie jakieś brednie to autentyczny plan iluminatów, masonerii nad którym pracują od lat …

 9. T.K.
  Wrzesień 2, 2013 o 12:55

  Poczekamy jeszcze troszkę to zobaczmy jak to się skończy, może jestem ignorantem, ale nie przekonują mnie te całe plany „NWO”. Wydaje mi się że jeśli ktoś by miał takie plany nie pozwolił by w żaden ktokolwiek nie powołany o tym wiedział, a nie żeby w Internecie było pełno informacji na ten temat.

  • boq
   Wrzesień 2, 2013 o 12:59

   Mam IDENTYCZNE zdanie, pozdrawiam.

   • Rafal
    Wrzesień 2, 2013 o 13:16

    A według mnie zbyt wiele na to wskazuje i zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności jest w okół tej teorii by to całkowicie zignorować . Poza tym co z tego że te informacje są w internecie jak większość ludzi i tak ma takie zdanie jak Wy .? Wiec nie jest to żadnym zagrożeniem dla tych ludzi i w związku z tym nic nie robią, bo po co ..
    Każdy ma swoje zdanie i poglądy i każde bez wyjątku jest ważne i warte wysłuchania… Ja nie twierdze że tak jest i nie ma innej możliwości ale dziwi mnie fakt jak wiele zdarzeń które mogły by taką możliwość potwierdzać .
    Pozdr.

 10. maniek
  Wrzesień 2, 2013 o 12:57

  Kongres może musieć zebrać się wcześniej, bo dyskusja o Syrii może opóźnić przyjęcie budżetu na 2014 rok, a ten musi obowiązywać od 14.10.2013, z dyskusją o Syrii dopiero 9 września Kongres może nie zdążyć z uchwaleniem tego budżetu na czas, a w tej kwestii w Kongresie utrzymują się poważne rozbieżności, na których zniwelowanie też trzeba czasu…..

 11. Pablo
  Wrzesień 2, 2013 o 14:13

  04.02.2012, 10:55 – Wojny obejmujące Iran, Izrael, Egipt i Syrię będą ze sobą powiązane

  Moja szczerze umiłowana córko, Twoja wierność Mi, jest codziennie poddawana próbie. Tak wielu próbowało powstrzymać cię od twojej pracy dla Mnie, jednak nie są w stanie tego zrobić, gdyż przyznano ci Świętą ochronę z Niebios. Ci, którzy próbują zadawać tobie ból, cierpienie i znieważają ciebie, zostaną ukarani. Nie będę tolerował takich zachowań.
  Pamiętaj, zostało zapowiedziane, że żaden człowiek nie może powstrzymać ognia Ducha Świętego, który wyleje się na całą ludzkość z Moich najświętszych orędzi.
  Dlatego proszę, abyś w dalszym ciągu ignorowała przeszkody stawiane przed tobą i lekceważyła nienawiść pochodzącą od szatana.
  Reagowanie na nienawiść, rozprzestrzenia ją.
  Zignorowanie jej uśmierca ją, ponieważ nie może ona znaleźć pożywienia potrzebnego do wzrostu i zaognienia się.
  Teraz chcę wam powiedzieć, Moje dzieci, że wydarzenia przepowiedziane w Księdze Apokalipsy ujawniają się obecnie na świecie.
  Moje dzieci nie mogą się bać, ponieważ ich wiara i ich modlitwy pomogą złagodzić skutki wojny, ludobójstwa, głodu i odstępstwa od wiary.
  Wybuchną wojny, które obejmą Iran, Izrael, Egipt i Syrię. Wszystkie będą ze sobą powiązane.
  Także Włochy będą cierpieć skutki, które są powiązane z powstaniem fałszywego proroka i jego wspólnika, antychrysta.
  Módlcie się mocno za wszystkie kraje, aby nie zostały wciągnięte do światowej potęgi, która będzie miała władzę nad waszymi pieniędzmi. Ponieważ, jeśli im się powiedzie, będzie wam bardzo trudno.
  Módlcie się do Boga Ojca, aby mógł zapobiec takim okrucieństwom.
  Modlitwa za dusze innych uratuje wasze dusze. To wszystko, o co proszę. Modlitwa.
  Módlcie się także o nawrócenie.
  Już niedługo zrozumiesz to wszystko, Moja córko. Wszystko będzie dobrze, gdy po ostrzeżeniu nastąpi nawrócenie.
  Idź teraz i powiedz Moim dzieciom, aby nigdy nie bały się głosić Mojego słowa. Będę stał obok nich.
  Jeśli są wyśmiewane, mogą być pewne prawdy Mojego najświętszego słowa.
  Wasz ukochany Jezus

  http://www.paruzja.info

 12. KachinaRed
  Wrzesień 2, 2013 o 14:21

  Tu nie o stany się rozchodzi a o parchatych, to oni przde wszystkim wymuszają na stanach takie a nie inne działania, Obama to tylko pionek światowego żydostwa !.

 13. MM
  Wrzesień 2, 2013 o 15:06

  Lotniskowiec USS Nimitz wkracza do basenu Morza Czerwonego, towarzysza mu 4 niszczyciele, wszystko wskazuje na to ze USA dala sobie dodatkowo pare dni wiecej po to by zgromadzic wiecej sprzetu w regionie, bo wiedza ze ryzyko rozszerzenia sie konfliktu jest ogromne.

 14. optymista
  Wrzesień 2, 2013 o 17:04

  Biorąc pod uwagę chorobliwą obsesję illuminatów pod względem liczb i dat, atak nastąpi w piątek 13. Dlatego tak zwlekają.

 15. Rafal
  Wrzesień 2, 2013 o 17:58

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ekspert-uchwala-ws-syrii-umozliwia-takze-atak-na-iran/b1ntb
  Jednak im zależy by rozpętać wojnę …

  A wedle mnie Max ma rację na maxa

  Izrael najbardziej pragnie tej wojny i ma w tym swój interes, ale zaraz czy początki Iluminatów masonerii nie mają korzeni powiązanych z kabałą i izraelem ??

 16. Idealny
  Wrzesień 2, 2013 o 20:16

  Dajcie spokój z iluminatami, NWO, i całą resztą tego badziewia.
  Sądziłem że na tym portalu, poznam ciekawe i RACJONALNE opinie, a w co drugim komentarzu dowiaduję się o super, mega tajnych planach, które niestety zna cały świat …

  • boq
   Wrzesień 2, 2013 o 20:45

   W moich artykułach omijam te tematy, mam nadzieję, że przynajmniej te są uznawane za „ciekawe” 🙂
   Przyznaję sam, iż nie wierzę w NWO, illuminati etc, aczkolwiek każdy ma prawo do swojego zdania.

   • Idealny
    Wrzesień 2, 2013 o 20:52

    Cieszę się że omijasz te tematy, bo nie chciałbym, aby ten portal, stał się siedliskiem teorii spiskowych. Dla własnego zdrowia, zacznę ignorować komentarze z teoriami spiskowymi ;).

 17. świadomy
  Wrzesień 3, 2013 o 16:02

  NWO to już nie teoria tylko fakt, o którym najwyżsi dygnitarze mówią publicznie bez skrępowania. Pierwszym który o tym powiedział był George Busch Sr. (bardzo ciekawa data owego przemówienia).

  Po nim zapowiadali o tym wszyscy prezydenci i premierzy największych mocarstw. Nawet papierze. A to, czy im się uda je wprowadzić czy nie, to już inna sprawa.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: